Fotografia główna

Patronat:

RETRANSMISJA CERTYFIKOWANEGO SZKOLENIA ONLINE DLA TERAPEUTÓW, PEDAGOGÓW SPECJALNYCH, PSYCHOLOGÓWPrzykłady ćwiczeń z integracji sensorycznej wpływające na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentrację dziecka

25 lipca 2024 | godz. 19:30

Zapraszamy Cię do uczestnictwa w webinarium prowadzonym przez Justynę Kapuścińską-Kozakiewicz, nauczyciela, pedagoga i terapeutę oraz właścicielkę gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka.

Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy ciągle narażeni na olbrzymią ilość bodźców. Wpływa to na nasz sposób radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego. Grupą szczególnie narażoną na negatywne konsekwencje tego typu oddziaływań są dzieci. Czasem nie są one w stanie zapanować nad swoim ciałem, poruszać się w odpowiedni sposób. Trudnością bywa dla nich planowanie ruchu, koordynowanie ruchów ciała. Do tego wszystkiego muszą mierzyć się niejednokrotnie z zaburzeniami koncentracji.

Co więc można zrobić, żeby wspomóc ich rozwój i dać im szansę na to, żeby poprawiła się ich jakoś życia?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, dołącz do wydarzenia. W trakcie webinaru poznasz różne ćwiczenia, które wpłyną na poprawę koncentracji i koordynacji u dzieci. Dowiesz się również, jakie czynniki odpowiadają za pojawienia się problemów i jak temu można przeciwdziałać.

Program szkolenia:

 • Przyczyny zaburzeń koncentracji – skąd się one biorą? Jak być uważnym terapeutą? W jaki sposób rozpoznać, że dziecko ma trudność w tym obszarze?
 • Dlaczego dzieci są niezdarne? – wyjaśnienie skąd biorą się trudności z koordynacją ruchową, planowaniem ruchu, panowaniem nad ciałem. Poznanie przykładów prób klinicznych, które pozwolą nam poznać możliwości ruchowe dzieci.
 • Jak poznać dziecko i jego umiejętności? Kilka słów o właściwie przeprowadzonym procesie diagnostycznym. Co terapeuta musi wiedzieć o diagnozie? Jak ją przeprowadzić i kiedy jest najlepszy czas na terapię?
 • Dziecko z zaburzeniami koncentracji – studium przypadku, wskazówki do pracy terapeutycznej, zabawy i aktywności poprawiające koncentrację dziecka na zadaniu.
 • Dziecko z trudnościami w obszarze koordynacji ruchowej – przykłady ćwiczeń i aktywności do wykorzystania w czasie terapii.
 • Plan terapii dla rodziców – przykłady aktywności, które można umieścić w diecie sensorycznej dziecka.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

 • W naszym szkoleniu skupimy się na praktycznej analizie różnorodnych zabaw i aktywności, dostosowując je do konkretnych przypadków dzieci o różnych potrzebach i trudnościach.
 • Zobaczysz, w jaki sposób przeprowadzić rzetelną diagnozę, która pozwoli nam poznać potrzeby dziecka, jego trudności i możliwości.
 • Odkryjesz sposoby aktywnego spędzania czasu, dowiesz się, jak skutecznie zastosować poszczególne ćwiczenia, przygotować zajęcia, i przeprowadzić terapię z dziećmi w różnym wieku.
 • Dowiesz się, jak wykorzystać efektywne techniki pracy z dziećmi, pomóc im radzić sobie z trudnymi sytuacjami i przyczynić się do osiągnięcia przez nich sukcesu w sferze poznawczej oraz fizycznej.
 • Będziesz miał możliwość poznania ciekawych ćwiczeń terapeutycznych, poznasz ich zastosowanie w pracy z dziećmi.
 • Skorzystasz z praktycznej wiedzy doświadczonego pedagoga i terapeuty, który podzieli się z Tobą konkretnymi przykładami zabaw i aktywności z własnej praktyki.
 • Zyskasz konkretne narzędzia i techniki, które umożliwią Ci skuteczne wspieranie dzieci w procesie terapeutycznym, co z kolei przyczyni się do niwelowania ich problemów i trudności w przyszłości.

Dołącz do wydarzenia, aby:

Poznać różnorodne zabawy dla dzieci, dzięki czemu urozmaicisz prowadzone przez siebie zajęcia terapeutyczne

Dowiedzieć się, jakie znaczenie ma wspieranie koncentracji w rozwoju dziecka i w jaki sposób można to robić w trakcie terapii.

Zyskać inspirację do wprowadzania konkretnych ćwiczeń dla dzieci oraz wskazówki do budowania planów terapii i diety sensorycznej.

Otrzymać wskazówki pomocne do właściwego rozpoznania potrzeb, możliwości i problemów dziecka.

Zaznajomić się z konkretnymi przypadkami dzieci biorących udział w procesie terapeutycznym i dowiedzieć się, jakie działania zostały podjęte w pracy z nimi

Zdobyć narzędzia, wskazówki i ćwiczenia dla dzieci z zaburzeniami koncentracji oraz z zaburzeniami koordynacji.

Nauczyć się, w jaki sposób przeprowadzić właściwie proces diagnostyczny dziecka, aby rozpoznać jego potrzeby, możliwości, trudności, słabe i mocne strony.

Wykorzystywać zabawy i ćwiczenia dla dzieci będących w procesie terapeutycznym, aby rozwijać ich koncentrację, pewność siebie i koordynację wzrokowo-ruchową.

Kup bilet VIP, aby otrzymać imienny certyfikat poświadczający o udziale w webinarze oraz ebooka „Stymulowanie rozwoju i wspieranie Integracji Sensorycznej u dzieci do 3. roku życia”

okładka
okładka

Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Właścicielka gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka, w którym prowadzi również liczne szkolenia dot. dzieci i pracy z nimi. Pisze artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną.

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Szkolenie online

60 minut szkolenia, podczas którego poznasz przykłady ćwiczeń z integracji sensorycznej wpływające na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej i koncentrację dziecka.

Dostęp do nagrania lifetime

Nie możesz wziąć udziału w szkoleniu? Potrzebujesz czasu, aby przeanalizować nagranie? Możesz wracać i oglądać materiał dowolną ilość razy.

Imienny certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu

Certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzający Twoje nowe kompetencje i umiejętności.

Rabaty i zniżki

W dniu wydarzenia czekają na Ciebie specjalne zniżki i promocje na prenumeratę czasopisma „Integracja sensoryczna w praktyce”.

Dołącz do wydarzenia:

UDZIAŁ BEZPŁATNY

RETRANSMISJA
CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE

0
 • Gwarancja uczestnictwa w retransmisji webinaru prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę
 • Imienny certyfikat
 • Ebook w prezencie
 • Dostęp do nagrania lifetime

Bilet VIP

RETRANSMISJA
CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE

Dla pierwszych 50 osób
99 zł

79 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 99 zł brutto
 • Gwarancja uczestnictwa w retransmisji webinaru prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę
 • Imienny certyfikat
 • Ebook w prezencie
 • Dostęp do nagrania lifetime

Ważne informacje organizacyjne:

 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie  link do transmisji.
  Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
 • Transmisja potrwa ok. 1h.
 • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.moje.forum-media.pl/ w zakładce "Moje certyfikaty". Dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.moje.forum-media.pl/ w zakładce "Moje pliki".

Bezpłatny udział

Wypełnij poniższy formularz,
by odebrać swój darmowy bilet na wydarzenie.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16