Premiera nowych kart sensorycznych z ćwiczeniami i zabawami stymulującymi rozwój SI dzieci wieku 5-9 lat!

NOWOŚCI TERAPEUTYCZNE

Terapeuto! Karty sensoryczne to zestaw 31 ćwiczeń i zabaw stymulujących rozwój SI dzieci wieku 5-9 lat. Terapia SI nie musi być wcale nudna, a dzięki zabawie wspierasz sensoryczny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki kartom zapewnisz dziecku wszechstronny rozwój, a także pomożesz mu doskonalić pamięć wzrokową, koncentrację oraz motorykę mała i orientację przestrzenną. Pomóż swojemu małemu pacjentowi poradzić sobie z trudnościami w obszarze funkcjonowania w codziennym życiu!

Dlaczego warto wprowadzić karty sensoryczne do swojego gabinetu terapeutycznego? 

Zaburzenie sensoryczne to stan, w którym procesy przetwarzania informacji sensorycznych w mózgu są zakłócone, co może prowadzić do trudności w funkcjonowaniu dziecka w codziennym życiu. Terapia poprzez zabawę z kartami sensorycznymi pomoże Twojemu najmłodszemu pacjentowi zniwelować objawy tego zaburzenia, takie jak: nadwrażliwość lub niewrażliwość na bodźce dotykowe, dźwiękowe, wzrokowe, smakowe lub zapachowe. Dzięki nim zacznie lepiej rozumieć otaczający go świat!

Karty stworzone są z myślą o terapeutach SI, aby wspomóc proces terapii zaburzeń sensorycznych dzieci w wieku 5-9 lat. Autorki Alina Jakubowska oraz Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz opracowały aż 31 ćwiczeń i zabaw, które z łatwością można włączyć do swojej pracy z najmłodszym pacjentem w gabinecie terapeutycznym. Pierwsza z autorek na co dzień jest nauczycielem z kilkudziesięcioletnim stażem pracy w przedszkolu i szkole na różnych etapach edukacyjnych, ekspertem MEN ds. Awansu Zawodowego Nauczycieli oraz pomocą uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych na I etapie kształcenia. Natomiast druga z autorek jest nauczycielką, pedagożką oraz właścicielką gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka, w którym prowadzi diagnozę i terapię integracji sensorycznej.

 

Zaangażowanie i konsekwencja autorek w pracy edukacyjno-wychowawczej oraz terapeutycznej pomogły zgłębić wiedzę na temat terapii SI dzieci, dzięki czemu skonstruowały karty sensoryczne, które angażują umysł i ciało, szkolą umiejętności niezbędne w procesie edukacji szkolnej (koncentracja, pamięć), pomagają pobudzić i kształtować odbiór wzrokowych informacji, ale przede wszystkim eliminują lub minimalizują zaburzenia sensoryczne u dzieci!

Jakie są zalety kart sensorycznych?

Karty wspomogą przede wszystkim proces terapeutyczny zaburzeń sensorycznych u dzieci. Biorą one udział w procesie wspierania dziecka w kluczowych obszarach takich jak:

  • rozwój percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • rozwój emocjonalny i społeczny,
  • rozwój percepcji słuchowej oraz koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej,
  • doskonalenie koncentracji i pamięci wzrokowej,
  • motoryka mała,
  • orientacja przestrzenna,
  • inne analizatory zmysłowe (zmysł węchu i smaku).

Do kogo kierowane są karty sensoryczne?

Dla wszystkich terapeutów SI, którzy na co dzień zajmują się terapią dzieci z zaburzeniami sensorycznymi i chcą pomóc swoim małym pacjentom zniwelować objawy, a przy tym świetnie się bawić i urozmaicić proces terapii w swoim gabinecie.

Spraw, aby każda terapia w Twoim gabinecie była nowym wyzwaniem, zabawą i doświadczeniem dla najmłodszego pacjenta. Wybierz karty sensoryczne w wersji fizycznej już teraz na www.literka.pl/karty-sensoryczne

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI