Dział: NOWOŚCI TERAPEUTYCZNE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wszystko o testach EASI. Najnowsza na świecie bateria testów do diagnozy zaburzeń procesów integracji sensorycznej

Pierwszym narzędziem do diagnozy procesów integracji sensorycznej były stworzone przez A. Jean Ayres Testy Południowo-Kalifornijskie (Southern California Sensory Integration Test) –SCSIT, 1974. Następnym narzędziem stworzonym przez A. Jean Ayres była bateria testów Sensory Integration and Practise Test (SIPT, 1989). Testy SIPT poprzedzało więcej prób klinicznych, a ich standaryzacja opierała się na większej niż dotąd grupie kontrolnej uczestniczącej w badaniach przeprowadzonych na terenie USA.

Czytaj więcej

Demaskowanie jako niezbędny czynnik odzyskiwania dobrostanu przez dziewczyny i kobiety w spektrum autyzmu

Na drzwiach naszej Fundacji widnieje napis: „Tutaj możesz być sobą”. „Bycie sobą” nie jest jednak wcale takie łatwe dla większości osób, które do nas przychodzą.

Czytaj więcej

Premiera nowych kart sensorycznych z ćwiczeniami i zabawami stymulującymi rozwój SI dzieci wieku 5-9 lat!

Terapeuto! Karty sensoryczne to zestaw 31 ćwiczeń i zabaw stymulujących rozwój SI dzieci wieku 5-9 lat. Terapia SI nie musi być wcale nudna, a dzięki zabawie wspierasz sensoryczny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki kartom zapewnisz dziecku wszechstronny rozwój, a także pomożesz mu doskonalić pamięć wzrokową, koncentrację oraz motorykę mała i orientację przestrzenną. Pomóż swojemu małemu pacjentowi poradzić sobie z trudnościami w obszarze funkcjonowania w codziennym życiu!

Czytaj więcej

Skuteczność metody integracji sensorycznej w terapii dzieci z ASD

W dyskurs na temat skuteczności terapii metodą integracji sensorycznej (IS) w odniesieniu do dzieci ze spektrum autyzmu (ASD) od szeregu lat zaangażowani są specjaliści różnych dziedzin: lekarze, psychiatrzy i terapeuci pracujący zarówno metodą IS, jak i z wykorzystaniem innych strategii terapeutycznych. Ze względu na niewielką liczbę opublikowanych wyników badań zarówno w literaturze polskiej, jak i światowej oraz skąpą liczbę badań przeprowadzonych na dużych grupach osób, do niedawna brakowało dobrze udokumentowanych rezultatów, które potwierdzałyby skuteczność tej metody. W wyniku tego część badaczy i terapeutów kwestionowało jej skuteczność. Z drugiej strony, terapia IS stosowana jest na całym świecie i ma liczną grupę zwolenników zarówno w gronie specjalistów, jak również rodziców, którzy są najlepszym dowodem jej efektywności.

Czytaj więcej